Středa, 29. 6. 2011

29. června 2011 v 12:46 | Šňupálek |  Po stopách vlastních stop
Předevčírem jsem domů dotáhla haldu knih, tématicky křížem krážem přírodními vědami. Do jedné už jsem se pustila. Nikdy jsem nebyla příliš horlivý čtenář. Rozhodně tento svůj přístup vůbec neschvaluju. Ale je zatraceně těžké vytvořit si dobrý vztah k něčemu, co vás prostě nebere. Mamka vždycky říkala, že všechny češtinářský problémy - slovní zásobou počínaje a gramatickými chybami konče - mám z toho, že nečtu. To mi říkala už na základce. Nešlo mi do hlavy jak bych mohla být chytřejší po přečtení motýla Emanuela. Ono zřejmě není čtení jako čtení. Ta knížka, co jsem jí včera otevřela - řekněme, že je populárně naučná nebo tak něco - člověka prostě nutí přemýšlet.

Steven Hawking: "Tákže, kdepak vlastně zůstali všichni ti turisté z budoucnosti?"

Nicméně jsem se prostě rozhodla, že se začnu vzdělávat. Doženu to, co jsem na gymplu proflákala, čímž samozřejmě nechci naznačit, že začnu procházet učebnice dějepisu a literatury, ale alespoň z některých oblastí. Rozhodně se do konce léta naučím hrát pořádně akordy na kytaru, abych mohla na seznamováku machrovat u ohně. Nebo ne machrovat, ale dělat, že jsem všestraný hudebník, neboť klavír tam určitě mít nebudou. A navíc je to kreativní hrát na kytaru. Zatím mě uspokojuje dostatečně vymýšlení rytmu v průběhu písniček. Hodlám si založit blok, kam si budu zapisovat texty a akordy písniček. Zatím ale trpím spíše na bolesti v zápěstí od lehce křečovitého uchopení kytary. Struny už se mi do prstů tolik nezařezávají, ale baréčko stejně pořád nezvládám. Takže vidím li v písničce akord F dur, otáčím list.

Poznámka k včerejšímu článku: Sportem ku zdraví, supr přísloví. Jen dneska mám problém dojít (rozuměj spíše doplazit, dokulhat) do ledničky pro nezbytný přísun potravy a tekutin.
 

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama