Úterý, 28. červen 2011

28. června 2011 v 18:38 | Snupalek |  Po stopách vlastních stop
Dnes jsem se účastnila sportovního dnu. Tentokrát již jako absolvent, maturant, odpadlík... říkejme tomu jakkoliv.
"...fotbal, florbal, volejbal -
to bude dnes velkej bál.
Běháme, skáčeme,
dneska vám to natřeme..."
Pár slov z písničky, kterou jsem tenkrát vymyslela v sextě. Nějak jsme jí sice nezpívali, ale bavilo mě jí skládat. A je to vzpomínka. Pro mě důležitá a už docela dávná. To ještě sportovní den něco znamenal. Začínám pociťovat první známky stáří. Brr, děsná věta. Říkám si, jak dřív bylo všechno lepší, mělo to větší hodnotu. Nevím, zda takový názor je trefný. Možná.
Každopádně jsem si to užila. A myslím, že ostatní také. Trošku jsem se spřátelila, nebo řekněme sblížila o asi tak jeden krok s kluky z výběrové biologie, se kterými jsem celých 9 měsíců chodila do třídy a se kterýmu jsem ani jednou neprohodila slovo. Zvláštní. Ale je to pozitivní. Na vejšce budu muset zapracovat na mezilidských vztazích vzhledem k tomu, že mám nyní pocit, jako by se veškeré přátelstvo zdejchlo někam do tramtárie.
Potkala jsem na chodbě pár učitelů. To vždycky potěší. Zvlášť zpětně. Člověk odpustí všechny drobné konflikty a problémy a nakonec zjistí, že je má rád a je vděčný za veškeré poznání, které se mu díky nim dostalo. Je možná škoda, že takovou úctu pociťuji až teď. Ale na druhou stranu, lepší pozdě než vůbec.
Chybí mi volejbal. Nebo spíš mě to baví hrát. Tak snad se něco vyvrbí na vejšce.
Snad na vejšce bude všechno lepší a supr. Zase ve starých kolejích, kdy život má pravidla, řád, kdy člověk má kolem sebe spoustu skvělých lidí. Kdy zase o něco jde. Jsem člověk, který potřebuje mít cíle.

PS. pracuju teď na Chopinovi. Jsem zvědavá, jestli to dotáhnu do zdárného konce. Ale pan učitel mě namotivoval za ty dva roky dostatečně. Musím tedy věřit, že byl čistě upřímný a myslel to vážně.
 


Komentáře

1 *Dragonfly *Dragonfly | Web | 28. června 2011 v 19:27 | Reagovat

Jsi to ty? Protože jestli ne, tak budu celou noc přemýšlet, z odkud je mi tahle fotka povědomá :)

2 *Dragonfly *Dragonfly | Web | 28. června 2011 v 20:24 | Reagovat

To jsem ráda, že jsi to ty :) Takže teď ses našla tady? :) Tak tedy doufám, že jak se budeš kolem domova ztrácet, tak uvidím nějakou dokumentaci :) není to vůbec špatný nápad, s tím kolem, to se mi líbí :) Musíš si pořádně užít dny bez učení, před tou výškou :)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama